• O szkole

• Założyciel Szkoły mgr Stanisław Bęczkowski

• W dniu 15 maja 2017r. nagle, niespodziewanie zmarł Dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkół dla dorosłych w Grójcu mgr Stanisław Bęczkowski.

Wszyscy jestesmy pograzeni w smutku: Rodzina, Nauczyciele, Pracownicy, Słuchacze, Przyjaciele, Znajomi ...

Dyrektor zawsze dążył do osiagniecia zamierzonego celu jakim była edukacja  wsród słuchaczy, zawsze chciał dla nich jak najlepiej i zawsze ich motywował, był pedagogiem i wychowawcą wielu pokoleń.

Pracę pedagogiczną podjął przed laty w Zespole Szkół Zawodowych w Grójcu przy ul. Piotra Skargi. Jednocześnie kierował szkolnym internatem w Kobylinie. Kolejnym miejscem jego pracy dydaktycznej były szkoły funkcjonujące przy grójeckim Cechu Rzemiosł Różnych. W placówce tej pełnił m.in. funkcję dyrektora. Przed dwunastu laty założył Zespół Szkół Niepublicznych Stanisława Bęczkowskiego, którym kierował do śmierci. W placówce tej naukę na poziomie szkoły średniej kontynuowały osoby pracujące zawodowo. Zorganizował także szkoły policealne, nadające uprawnienia zawodowe, w tym m. in. dyplomy technika. Przed kilkoma laty zorganizował gimnazjum dla pracujących – placówkę oświatową, której ukończenie dawało możliwość podjęcia nauki w szkole średniej.

Był człowiekiem pełnym empatii ale także sumienności, staranności i konsekwencji. Dbał o odpowiedni poziom nauczania w szkołach, którymi kierował. Zatrudniał wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, stawiał uczniom i słuchaczom wysokie wymagania.

Przez okres 12 lat funkcjonowania szkoły wykształcił ponad 2000 słuchaczy, którzy ukończyli gimnazjum, liceum ogólnokształcace, studium policealne, zorganizował tez Zasadniczą Szkołę Zawodową dla Dorosłych dzieki której słuchacze zdobyli zawód m.in: stolarza, kurzacha, fryzjera.

Był dobrym człowiekiem, który mial na uwadze dobro innych, tych słuchaczy, którzy tego chcieli - osiagnąć swój cel - ukończyć gimnazjum, liceum czy studium policealne m.in technik rolnik, technik turystyki wiejskiej, technik rachunkowości, technik bhp, technik ochrony osob i mienia, pracując przy tym.

Jego zapoczatkowane "dzieło" Niepubliczna Szkoła Zaoczna dla Dorosłych w Grójcu  przez okres 12 lat będzie nadal  kontynuowane tak jak on chciał przez jego córkę mgr Wiolettę Łącką.