• REKRUTACJA 2021/2022

Zasady rekrutacji do Liceum Ogólnokształcącego
            - po gimnazjum lub 8-letniej szkole podstawowej - nauka 3 lata

Do szkoły przyjmowani są kandydaci, którzy uzyskali świadectwo ukończenia gimnazjum lub 8-letniej szkoły podstawowej.

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego musi złożyć następujące dokumenty:

1.  podanie o przyjecie do szkoły /wzór w załączeniu

2.  umowę między dyrektorem szkoły a słuchaczem /wypełnia się na miejscu/

3.  świadectwo ukończenia gimnazjum lub 8-letniej szkoły podstawowej /oryginał/

4.  dwie fotografie

5.  kserokopia dowodu osobistego

6.   opłata wpisowego

Czesne płatne jest za 10 miesięcy, niezależnie od daty zapisu.

Czesne może być płacone w miesięcznych ratach lub za cały semestr.

Prowadzimy stałą rekrutację na wszystkie semestry bez egzaminów wstępnych.

Do szkoły przyjmujemy osoby, które ukończyły szkołę podstawową, gimnazjum lub szkołę zawodową. Na semestry wyższe zapraszamy osoby, które wcześniej podjęły naukę w innych szkołach, zarówno te, które przerwały edukację w wyniku różnych życiowych przyczyn, jak również pragnące się przenieść oraz ukończyć szkołę w spokojnej atmosferze wsparcia.

Zapisy do liceum

Osoby, które podjęły już decyzję, że chcą chodzić właśnie do naszej szkoły, zapraszamy do siedziby Sekretariatu szkoły mieszczącego się w Grójcu ul. Sybiraków 2/8.

Nie wymagamy wcześniejszego umawiania się na spotkanie w szkole, Państwo sami decydujecie o dogodnym dla siebie terminie dopełnienia formalności zapisu.

Kandydatów przyjmujemy do wyczerpania miejsc.

Organizacja  liceum  zaocznego

Licea zaoczne prowadzą zajęcia w systemie weekendowym - sobota, niedziela 2 razy w miesiącu.

Zajęcia liceum zaocznego rozpoczynają się w godzinach porannych od 8.15 i trwają do godziny 15.45.

Egzaminy w liceum  zaocznym

W liceum zaocznym każdy semestr kończy się sesją egzaminacyjną. Jeżeli Słuchacz regularnie uczestniczy w zjazdach oraz uzyska bardzo dobre oceny z prac kontrolnych może być zwolniony z egzaminów semestralnych ustnych.

Prace kontrolne  w  liceum zaocznym

Ze wszystkich przedmiotów obowiązują pisemne prace kontrolne zadawane przez nauczyciela do samodzielnego opracowania w domu i składane w wyznaczonym terminie.

Zaświadczenia  o  nauce dla  Słuchaczy

Jako Słuchaczom naszej Szkoły przysługują Państwu uprawnienia identyczne z tymi, które przysługują uczniom szkół państwowych.

Zaświadczenia wydawane przez szkołę honorowane są przez instytucje państwowe WKU (prawo do odroczenia służby wojskowej), ZUS, SĄDY i inne.

• SEKRETARIAT
              • ul. Sybiraków 2/8