• REKRUTACJA 2021/2022

• SZKOŁA PODSTAWOWA dla DOROSŁYCH

• SZKOŁA PODSTAWOWA DLA DOROSŁYCH

Cykl kształcenia: 2 lata, tj. 4 semestry, 7 i 8 klasa szkoły podstawowej

Forma kształcenia: zaocznie  (soboty i niedziele co dwa tygodnie)

Atuty:

• Gwarantujemy całkowicie bezstresowe ukończenie szkoły
            • Do zaliczenia każdego semestru i ukończenia nauki wystarczy 50 % obecności na zajęciach

Nie ukończyłeś z różnych względów gimnazjum a nowa reforma szkolnictwa napawa CIĘ lękiem, że nie uda Ci się dokończyć edukacji na poziomie gimnazjalnym? Nasza Szkoła wychodzi Ci naprzeciw i podaje pomocną dłoń. Oferujemy możliwość zdobycia wykształcenia podstawowego bez zaprzepaszczenia rozpoczętej edukacji gimnazjalnej. A tym samym dajemy Ci szansę na dalsze kształcenie się w szkole ponadpodstawowej.

Proponujemy Ci naukę w Szkole Podstawowej dla Dorosłych. Ponadto wyszkolona kadra pedagogiczna podchodzi do każdego Naszego słuchacza indywidualnie i umożliwiaja każdemu ukończenie szkoły i  zdobycie wykształcenia podstawowego.

Przyjdź i skorzystaj z okazji na uzupełnienie Twojego wykształcenia.!

Kto może się uczyć w szkole podstawowej?

Obecnie prowadzony jest nabór do siódmej klasy szkoły podstawowej. Nauke w niej może podjąć osoba, która:

• ukończyła 16 lat,
            • ukończyła klasę 6 szkoły podstawowej lub inną dowolną klasę szkoły podstawowej lub nie uzyskała promocji do klasy drugiej gimnazjum

Wymagane dokumenty przy podjęciu nauki.

Aby pojąć naukę w szkole podstawowej należy w sekretariacie szkoły złożyć n/w dokumenty:

• podanie (druk można wypełnić na miejscu w szkole)
            • świadectwo z ostatniej ukończonej przez kandydata klasy szkoły podstawowej.
            • 2 zdjęcia

Zasady promocji.

Słuchacze szkoły podstawowej w trakcie semestru piszą prace kontrolne ze wszystkich przedmiotów. Zaliczenie pracy kontrolnej oraz 50% frekwencja na zajęciach są podstawą dopuszczenia do egzaminu (z danego przedmiotu).

Aby uzyskać promocję na następny semestr słuchacz szkoły musi uzyskać z egzaminów oceny co najmniej dopuszczające ze wszystkich przedmiotów.

Egzamin z j.polskiego, z j.obcego i z matematyki odbywa się w formie pisemnej i ustnej. Z pozostałych przedmiotów tylko w formie ustnej.

Kiedy otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły.

Aby otrzymać świadectwo ukończenia szkoły podstawowej w 2 semestrze otrzymać z wszystkich przedmiotów oceny pozytywne – co najmniej dopuszczające. Ponadto słuchacz  8 klasy musi obowiązkowo przystąpić do „sprawdzianu po 8 klasie” (wynik egzaminu nie wpływa na oceny z poszczególnych przedmiotów).

Sprawdzian w 8 kl. szkoły podstawowej – co to jest?

Sprawdzian w 8 kl. szkoły podstawowej ma za zadanie sprawdzić wiedzę słuchacza. Wynik egzaminu nie wpływa na oceny z poszczególnych przedmiotów.