Godziny pracy sekretariatu

tel: 506-157-077

TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ

Zawód: Technik turystyki wiejskiej

Charakterystyka: kształcenie w zawodzie technik turystyki wiejskiej ma na celu przygotowanie absolwentów do sprawnego i fachowego wykonywania następujących zadań zawodowych:

• planowanie, organizowanie i prowadzenie działalności turystycznej na wsi,
  • planowanie, organizowanie i wykonywanie prac w gospodarstwie rolnym,
  • sporządzanie dokumentacji związanej z organizacją oraz prowadzeniem turystyki wiejskiej
  • stosowanie efektywnych strategii marketingowych, związanych z prowadzeniem działalności zawodowej.

Okres nauki: 2 lata

KWALIFIKACJE:

Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich (TG.08)  -  egzamin zdawany po II semestrze

Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego (TG.09) -  egzamin zdawany po IV semestrze

Perspektywy zawodowe: absolwent szkoły policealnej kształcącej w zawodzie technik obsługi turystycznej może samodzielnie prowadzić biuro obsługi ruchu turystycznego na wsi, gospodarstwo turystyczne, ekologiczne gospodarstwo rolne, może podejmować pracę w instytucjach
związanych z turystyką wiejską i rolnictwem, potrafi zaplanować, zorganizować oraz wykonać poszczególne prace w gospodarstwie rolnym, .

Program nauczania szkół policealnych o kierunku turystyka wiejska obejmuje następujące przedmioty:

• Obsługa turystyczna
  • Usługi noclegowe
  • Usługi żywieniowe
  • Produkcja rolnicza
  • Język obcy w turystyce
  • Działalnosć turystyczna na obszarach wiejskich
  • Usługi agroturystyczne
  • Prowadzenie produkcji rolniczej

Kończąc studium w zawodzie uzyskasz kwalifikacje rolnicze uprawniajace do korzystania z programów UE m.in:
  • przejęcie gospodarstwa rolnego w ramach renty strukturalnej
  • inwestycji w gospodarstwie rolnym
  • ułatwiających start młodym rolnikom

Praca: Absolwenci kierunku będą potrafili stworzyć i samodzielnie prowadzić gospodarstwo agroturystyczne.

• SZKOŁA ZAOCZNA dla Dorosłych w Grójcu
    ul.Polna 17A