poniedziełek-piątek 9.00-17.00
sobota : 9.00-13.00
tel/fax.48 664-74-49
tel: 506-157-077
Zawód technik logistyk jest zawodem z następującymi kwalifikacjami:
Kwalifikacje:
Słuchacz po uzyskaniu kwalifikacji A.30 i po uzyskaniu kwalifikacji A.31 oraz kwalifikacji A.32 może otrzymać tytuł : TECHNIK LOGISTYK
Kierunek ten jest tak wszechstronny, że absolwent może podjąć pracę w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, dystrybucyjnych, handlowych, usługowych.
PRACA: Do najpopularniejszych branż, które poszukują specjalistów od logistyki należą przede wszystkim przemysł, budownictwo, handel i usługi oraz informatyka i telekomunikacja. Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w spedycji krajowej i międzynarodowej.
TECHNICY LOGISTYCY ZATRUDNIANI SĄ w przedsiębiorstwach logistycznych, handlowych, spedycyjnych itp.
Najczęściej pracują jako koordynatorzy zaopatrzenia i zbytu, spedytorzy, przedstawiciele handlowi, magazynierzy.
Mogą pracować także jako specjaliści do spraw sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, obsługi klientów czy zarządzania centrum dystrybucyjnym, a także jako administratorzy taboru i organizatorzy transportu.
Może także pracować w jednostkach samorządu terytorialnego, na stanowiskach specjalisty do spraw:
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
Logistyka to przepływ materiałów, informacji i pieniędzy w przedsiębiorstwach i między nimi. W polu działania może być cały świat, a współczesne możliwości komunikacyjne ułatwiają koordynowanie zadań logistycznych.
Technik logistyk, to propozycja dla słuchaczy poszukujących ciekawego, nowatorskiego kierunku nauczania – kierunku gwarantującego pracę dzięki wszechstronności kształcenia.
TECHNIK LOGISTYK
Technik logistyk, to oferta dla osób lubiących planować swoje działania zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym (np. w grach strategicznych), którym nie straszna jest matematyka i informatyka.
Technik logistyk zajmuje się planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów od producenta do konsumenta oraz wykorzystaniem informacji płynących z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej dla wszystkich uczestników tej wymiany.
Technik logistyk powinien dostarczyć towar zgodnie z zamówieniem klienta.
Technik logistyk powinien optymalizować koszty, aby właściwie prowadzić współpracę z klientami.
Do podstawowych zadań technika logistyka należy wybór procedury zakupów oraz wybór dostawców i towarów wpływających.
Technik logistyk analizuje stan zakupów i nimi zarządza, obsługuje zamówienia i organizuje transport, wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Aby realizować stawiane przed nim zadania, technik logistyk musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu planowania, finansów, marketingu, transportu i dystrybucji, analizy finansowej i ekonomicznej oraz prawa krajowego i międzynarodowego w zakresie objętym jego działaniem. Poza wiedzą ekonomiczną i znajomością zasad zarządzania firmą, technik logistyk powinien posiadać umiejętności menedżerskie: szybko podejmować decyzje i logicznie przewidywać ich konsekwencje, posiadać zdolność koncentracji i umiejętność pracy pod presją. Potrzebna mu jest doskonała znajomość gospodarki, jego własnego rynku i specyfiki firmy oraz sektora transportowego.
Nie bez znaczenia są także umiejętności planowania w różnym dystansie czasowym. Wobec konieczności ochrony środowiska, przed technikami logistykami stają nowe zadania związane z koniecznością odzyskiwania, zabezpieczania i utylizacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych. Stanowiska logistyczne tworzone są w zasadzie w większości przedsiębiorstw, zarówno produkcyjnych, jak i usługowych. Poza zasadniczymi działaniami technik logistyk zajmuje się także poprawą elastyczności i zdolności adaptacyjnych firmy na rynku.
Dba o utrzymanie jej w optymalnej gotowości do działania, zabezpiecza system dystrybucji, przepływ towarów, usług i informacji.
Zadaniem logistyka jest działanie na rzecz firmy i konfigurowanie tak wszystkich zasobów (ludzi, magazynów, materiałów) i narzędzi (np.: oprogramowania komputerowego, transportu) by osiągnąć jak najlepszy efekt finansowy w zakresie działań związanych z produktem. To dzięki logistykom współpracujące przedsiębiorstwa tworzą kolejne ogniwa łańcucha, wzdłuż którego sprawnie płyną surowce i materiały zamieniając się w produkty
Zadania zawodowe logistyka:
WARUNKI KSZTAŁCENIA
W wyniku kształcenia w zawodzie technik logistyk słuchacze mają możliwość ukształtować następujące umiejętności:
SYLWETKA ABSOLWENTA: technik logistyk jest zatrudniany w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, usługowych, transportowo – spedycyjnych oraz w jednostkach samorządu terytorialnego, na stanowiskach specjalisty do spraw: