• SZKOŁA PODSTAWOWA dla DOROSŁYCH

1. język polski - 14 maja 2024 r. (wtorek) - godz. 9:00

2. matematyka - 15 maja 2024 r. (środa) - godz. 9:00

3. język obcy nowożytny - 16 maja 2024 r. (czwartek) - godz. 9:00

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty

3 lipca 2024 r.

Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji

do 3 lipca 2024 r.

Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji

3 lipca 2024 r.

Jak wygląda egzamin ósmoklasisty 2024– najważniejsze informacje

Egzamin ósmoklasisty to cykl pisemnych testów: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Język wybiera uczeń ósmej klasy spośród tych, jakich uczył się w ramach zajęć obowiązkowych. MEN wskazuje, że uczniowie mogą wybrać: język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski.

W arkuszach egzaminacyjnych, jakie dostaną ósmoklasiści, zawarte będą zadania:

• otwarte – takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź,
            • zamknięte – takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych.

Czas trwania egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów arkusz standardowy (w minutach)

język polski

język obcy nowożytny

Jakie przybory można zabrać na egzamin ósmoklasisty w 2024?

Na egzaminie każdy z uczniów powinien mieć długopis lub pióro obowiązkowo z czarnym tuszem. Na teście z matematyki można mieć linijkę. Każdy zdający egzamin może też mieć przy sobie butelkę wody. Jednak należy pamiętać o tym, że powinna stać przy nóżce stolika.

Ile trzeba mieć procent, żeby zdać egzamin ósmoklasisty?

Egzamin zdaje każdy, kto do niego przystąpił i go ukończył. Nawet gdy uzyska 0%

Wynik egzaminu nie ma też wpływu na ukończenie szkoły podstawowej. Jednak jest brany pod uwagę podczas naliczania punktów na zakończenie szkoły podstawowej.

Ile punktów można dostać za egzaminie ósmoklasisty?

Każdy uczeń po zakończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej może zdobyć maksymalnie 200 punktów:

• maksymalnie 100 za wynik egzaminu ósmoklasisty,
            • i maksymalnie 100 za oceny na świadectwie.